Статті
Реєстратори даних поділяються на:
• Пасивні – можуть передавати інформацію для збереження через інтерфейсний порт (напр., USB) на комп’ютер або смартфон; бувають одноразового (інформація записується лише за одну сесію використання і не перезаписується) та багаторазового використання (для багатократних сесій запису-перезапису).
• Активні – мають можливість передачі поточної та записаної інформації каналами бездротового та дротового зв’язку (Wi-Fi, GPRS, 3G, 4G, LoRaWAN, ZigBee, Sigfox тощо) на хмарне сховище з різними способами сповіщення користувача (SMS, E-mail, push-повідомлення); як правило, надається підтримка різних протоколів передачі інформації для інтеграції в існуючий локальний сервер бази даних.
IoT реєстратори надають широкі можливості і доступ до даних з любої точки світу, хмарні сховища та мобільні додатки спрощують отримання даних та надають можливість вчасно реагувати на події та аналізувати дані.
Враховуючи значний перелік вимірюваних величин та широкий діапазон інтерфейсів передачі даних, реєстратори набули широкого застосування у різних галузях, зокрема тих, де дотримання умов зберігання чи транспортування продукції є критично важливим.
Фармацевтика:
У фармацевтичній галузі реєстратори даних використовуються з метою забезпечення належних умов зберігання, транспортування, приймання та обліку вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного. В Україні це питання регулюється наказом МОЗ України від 16.09.2011р. № 595 «Порядок забезпечення належних умов зберігання, транспортування, приймання та обліку вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного в Україні» надалі – це «холодовий ланцюг».
«Холодовий ланцюг» - це безперервно функціонуюча система, що забезпечує оптимальний температурний режим зберігання і транспортування на всіх етапах переміщення вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного від підприємства-виробника до споживача. Одним з обов’язкових складових «холодового ланцюга» є проведення контролю за дотриманням необхідного температурного режиму на всіх його етапах, іншими словами - реєстраторів температури. У фармацевтиці використовуються як пасивні реєстратори даних, так і активні.
Медицина:
У медичній галузі логери дозволяють контролювати умови зберігання медичних препаратів та вакцин в холодильниках, під час транспортування зразків тканин, крові та інших біологічних матеріалів, що мають зберігатись у відповідних умовах. Окрім цього реєстратори даних використовуються для моніторингу температури та вологості в медичних приміщеннях, таких як лабораторії, операційні, відділення інтенсивної терапії, реанімаційні палати та кімнати очікування. В медицині можуть використовуватись як пасивні реєстратори даних, так і активні.
Логістика:
У логістичній галузі набули розвитку прості у використанні пасивні реєстратори даних – як одноразові, так і багаторазові. Вони використовуються для підтвердження відповідності умов перевезення до необхідних умов продукту, або замовника. У цьому випадку відправник просто прикладає до відправлення запущений реєстратор даних, а отримувач своєю чергою зупиняє запис та зберігає звіт у зручному форматі.
Харчова промисловість:
У сільському господарстві особливої популярності набули реєстратори з вологозахистом, що дозволяє використовувати даталогери не тільки безпосередньо в теплицях, на полях та інших відкритих ділянках, а і нижче рівня землі – на глибині. Ключовими параметрами моніторингу є вимірювання температури та відносної вологості як навколишнього середовища, так і ґрунту задля визначення погодних закономірностей та мікроклімату. Це своєю чергою може впливати на вибір культур, які будуть висаджені в тих чи інших регіонах.
Ще один важливий напрямок використання даталогерів – контроль зберігання та транспортування кормів для тварин, на які можуть впливати коливання температури та вологості. Окрім рослинництва та тваринництва даталогери також використовуються для моніторингу умов навколишнього середовища на рибних фермах.
Промисловість:
Вам потрібно контролювати температуру на харчовому заводі? Рівень вологості на текстильній фабриці? Чи вібрацію на вітровій турбіні? В усіх наведених випадках, а також вирішенні сотні інших задач, які виникають на виробництві, допоможуть даталогери. Виробництво характеризується великою кількістю різноманітних технологічних процесів, які вимагають дотримання певних норм та стандартів, а також відповідною функціональністю. Сучасний ринок даталогерів дозволяє задовільнити фактично будь-яку промислову потребу. Ці системи легко масштабуються, дозволяючи вам розширювати збір даних, залежно від ваших потреб.
Промисловість активно використовує реєстратори у виробничих процесах - логери автоматизують процеси, записуючи дані через точні проміжки часу з непохитною точністю. Цей моніторинг у режимі реального часу дає змогу виявляти потенційні проблеми до того, як вони переростуть у дороговартісні поломки. Реєстратори даних дозволяють запобігати простоям і забезпечують безперебійну роботу підприємства.
Побутовий сектор:
Не варто забувати і про побутовий сектор, адже ми постійно стикаємось з даталогерами в системах моніторингу якості повітря, системах вентиляції, опалення та кондиціонуванні, побутових кліматичних станціях тощо.
Резюме
Реєстратори даних – ключові інструменти будь-якої прикладної галузі, що прагне до ефективності, точності та постійного вдосконалення. Вони дозволяють здійснювати моніторинг та запис умов навколишнього середовища, забезпечують можливість передачі даних у реальному часі, транспортувати та зберігати інформацію для подальшого аналізу. Ці пристрої відіграють важливу роль у забезпеченні якості продукції, безпеки та ефективності виробничих процесів.